Kerem Özyeğen forum sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kerem Özyeğen forum sitesi

Kerem Özyeğen ile ilgili her şey...(ayrıca dünya haberleri, sanatcılar vb. bölümler de vardır.)

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Kerem Özyeğen

4 posters
YazarMesaj
Great*Dreams
Admin
Great*Dreams

Kerem Özyeğen Empty
MesajKonu: Kerem Özyeğen   Kerem Özyeğen EmptyPtsi Haz. 08, 2009 9:43 pm

Mazhar Kerem Özyeğen, Eylül 1977'de İstanbul'da doğdu.Anne, Ayla Özyeğen(Büyük Düşler'in ithaf edildiği bayan); babası, Atilla Özyeğen. 1993-1996 yılları arasında Etiler Lisesi'nde kurulan "Spark" adlı punk rock grubunda gitar ve vokalle iştigal etti. Yoğun bir şekilde Nirvana, Sex Pistols, Soundgarden ve R.A.T.M. etkisindeki (ama kendi bestelerini üreten) bu grup birçok konser verdi, bazı demolar kaydetti, fakat punk tavrına uygun bir şekilde underground bir proje olarak kaldı.1994-1998 arasında "Siddhartha" grubunun yaşam süresi içinde deneysel çalışmalara katıldı. Bu psychedelic-rock grubuyla uzunca bir süre joker eleman olarak müzikal ilişkisi oldu. 1996'da 1.Roxy Müzik Günleri ikinciliğini paylaştı, 1998'de grubun debut albümünde yer aldı.1996-1998 arası "Crusiana" adlı jazz-rock projesinde bas çaldı, şarkı söyledi. Bu proje kısa süreli yaşamı içinde 1996 Tuborg Rock Festivali'ne finalist olarak katıldı.Yarışmanın bir diğer finalisti Düberni'nin elemanları olan Kerem ve Harun ile tanışması, Mor ve Ötesi tarihi içinde enteresan bir noktadır.

1998'in uzunca bir bölümünde Taxi adlı rock'n'roll cover grubuyla Üst ve Alt Kemancı'da gitarı ve vokaliyle Beatles, Jimi Hendrix ve Rolling Stones gibi nadide grup ve sanatçılardan eserler icra etti. Yılın son çeyreğinde mor ve ötesi bünyesine dahil oldu. Bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor.

Okuluyla ilgili bir şey söylemek istemiyor. "Çok övünebileceğim bir okulum yok. Kendi kendimi yetiştirdim" diyor.Girne Amerikan Üniversitesi’nde uluslar arası ilişkiler okuyormuş ama naylon üniversite olduğunu kısa sürede farkedip bırakmış. Onu en iyi ifade eden ve tanımlayan şeyin müzik olduğunu düşünüyor. Oğuz Atay, Charles Bukowski ve Kaan Sezyum okumayı seviyor. Tim Burton'ın filmlerini beğeniyor. Kerem Kabadayı onun için "Benim gitar tanrım" diyor. Harun Tekin "Bazen böyle bir adam gerçekten var mı diyorum. Sonra gerçek olduğunu görüyorum ve inandığım her şeye teşekkür ediyorum. Dünyada gördüğüm en dengeli adam. Daha bir kere kavga etmedik. Her şeyin üzerinde bir adam" diyor.

(Biyografi: http://tr.wikipedia.org/wiki/Kerem_%C3%96zye%C4%9Fen , http://www.rockox.com/roportaj.asp?id=2 )
https://keremozyegen.yetkin-forum.com
tansu
Admin
tansu

Kerem Özyeğen Empty
MesajKonu: Geri: Kerem Özyeğen   Kerem Özyeğen EmptyÇarş. Haz. 10, 2009 7:07 pm

coo..k seviyorum kendisini , cok sempatik, cok tatli , cok karizmatik, saysam bitmez Very Happy
çıngırock

çıngırock

Kerem Özyeğen Empty
MesajKonu: Geri: Kerem Özyeğen   Kerem Özyeğen EmptyCuma Haz. 12, 2009 5:10 pm

gitara can verengitarı konuşturan gitarların efendisi :king:
tansu
Admin
tansu

Kerem Özyeğen Empty
MesajKonu: Geri: Kerem Özyeğen   Kerem Özyeğen EmptyCuma Haz. 12, 2009 5:40 pm

onun sayesinde gitar diye bir enstrümana asik oldum Very Happy
E.Ü

E.Ü

Kerem Özyeğen Empty
MesajKonu: Geri: Kerem Özyeğen   Kerem Özyeğen EmptyC.tesi Tem. 04, 2009 6:13 pm

Abimiz gitara hayat veriyor.Seviyorum kendisini sevecen insan.. I love you

Kerem Özyeğen
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kerem Özyeğen
» Kerem Özyegen'in sözleri
» Kerem Özyeğen morveotesifan.com roportajı
» Orhan Gencebay-Kiralık Dünya (Kerem Özyeğen kopuş)
» Kerem Özyeğen'in,Ferdi Tayfur'la küçükken oynadığı ''Herşeyim Sensin''